Mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego?

Blog nieruchomości

Mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego?

Jedna z najważniejszych decyzji w życiu dotyczy wyboru mieszkania. Wiele osób wynajmuje je całe życie, ale co tu kryć – własne mieszkanie zawsze daje większe poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa i spokoju. Mając swój kąt na własność, nie musisz martwić się o przyszłość. Jednak podstawowe pytanie brzmi – wybrać mieszkanie deweloperskie czy z rynku wtórnego? Doradzamy Ci w podjęciu życiowej decyzji.

Mieszkanie deweloperskie – czy warto?

Nowe mieszkania mają oddanych zwolenników – w końcu satysfakcja z bycia pierwszym domownikiem i możliwość aranżacji wnętrza od podstaw to nie lada frajda. Jakie zalety mają mieszkania deweloperskie?

 • Możliwość aranżacji – jeśli chcesz urządzić przestrzeń od podstaw, masz duże pole do popisu, według swoich upodobań.
 • Niższe koszty utrzymania – mieszkanie jest nowe, na gwarancji, więc przez pierwsze lata możesz cieszyć się niskimi kosztami utrzymania, wynikającymi m.in. z dobrej termoizolacji, a co za tym idzie niskich kosztów ogrzewania.
 • Ciekawe sąsiedztwo – nowe osiedla budowane są przy innych osiedlach, które znacznie wyróżniają się oryginalną i nowoczesną budową.
 • Nowoczesne otoczenie – wygodne windy, garaże, możliwość wynajęcia własnego miejsca postojowego – mieszkanie deweloperskie daje dużo możliwości.

Oczywiście decydując się na mieszkanie deweloperskie, musisz liczyć się też z jego wadami. Zdarza się, że wybudowanie nowych nieruchomości przeciąga się przez wiele miesięcy.
W dodatku nie wiesz, jak ostatecznie będzie ono wyglądało, a prace wykończeniowe u sąsiadów mogą doprowadzać do szewskiej pasji.

Mieszkanie z rynku wtórnego – zalety i wady

Mieszkanie z rynku wtórnego daje wiele możliwości. Dowiedz się, jakie ma zalety.

 • Infrastruktura – w okolicy zazwyczaj znajdują się przydatne obiekty, takie jak np. szkoła, place zabaw, poczty, sklepy. W dodatku komunikacja bywa zdecydowanie bardziej rozwinięta, więc nie musisz obawiać się, że w Twój rejon nie jeżdżą autobusy.
 • Niższy koszt zakupu – mieszkania z rynku wtórnego są zazwyczaj od 5-10 proc. tańsze.
 • Mieszkanie „od ręki” – nie musisz czekać kilku miesięcy, a nawet lat, aby zamieszkać w nowej nieruchomości. Mieszkanie z rynku wtórnego jest dostępne praktycznie od zaraz. Dla niektórych osób zaoszczędzenie czasu to podstawa.

Mieszkania z rynku wtórnego również mają swoje wady, takie jak:

 • ograniczone możliwości aranżacji wnętrza – w szczególności wykończenia,
 • problem z ogrzewaniem w starszych budynkach,
 • ograniczone miejsca parkingowe,
 • nierzadko problematyczne sąsiedztwo.

Wybierając mieszkanie, kieruj się swoimi priorytetami. Przemyśl swoją decyzję dokładnie, ponieważ zazwyczaj jest to wybór na całe życie.

Co oferuje skup nieruchomości?

Skupy nieruchomości cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są to firmy, dzięki którym można bardzo szybko i w dobrej cenie sprzedać

Reset password

Wpisz swój adres e-mail, a wyślemy Ci link do zmiany hasła.

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Zarejestruj się, używając emaila

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Klikając przycisk «ZAPISZ SIĘ» zgadzasz się na Warunki korzystania i Polityka prywatności
Powered by Estatik