Co oferuje skup nieruchomości?

Blog nieruchomości

Skupy nieruchomości cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są to firmy, dzięki którym można bardzo szybko i w dobrej cenie sprzedać nieruchomość. Co oferują nam ich właściciele i kiedy warto skorzystać z tej opcji?

Szybka transakcja

Skupy nieruchomości dedykowane są przede wszystkim tym osobom, którym zależy na jak najszybszym przeprowadzeniu transakcji. Wówczas po skontaktowaniu się z firmą rzeczoznawca przyjeżdża na miejsce w umówionym terminie i po obejrzeniu proponuje cenę. Jeśli jest ona odpowiednia dla właściciela, można przejść do zawarcia umowy i uzyskania kwoty w gotówce. Tak szybka transakcja to atut w wielu przypadkach, m.in. wtedy gdy mamy trudność ze sprzedaniem nieruchomości, chcemy wyjechać lub pragniemy uniknąć skomplikowanych procedur związanych z wystawianiem mieszkania na rynek w tradycyjny sposób.

Szybkie uzyskanie zapłaty

Skupy nieruchomości oferują swoim klientom również bardzo szybkie uzyskanie należności za zakupione lokum. Pieniądze zazwyczaj są przesyłane na konto w przeciągu zaledwie kilku dni, co jest dla sprzedających ogromnym atutem. Oczywiście cena rynkowa za takie nieruchomości jest nieco niższa aniżeli ta, którą można uzyskać na wolnym rynku. Zazwyczaj mieści się ona jednak w przedziale od 80 do 90%, choć może być również mniejsza, w zależności od stanu lokum.

Możliwość zbycia nieruchomości w złym stanie

Skupu nieruchomości dedykowane są także posiadaczom lokali w bardzo złym stanie technicznym, którzy mają trudności z ich sprzedaniem w tradycyjny sposób. Mogą to być także mieszania z jakiejś przyczyny nieatrakcyjne dla klientów, np. z powodu nieatrakcyjnej lokalizacji, złego stanu budynku, a w rzadszych przypadkach również bardzo drogie.

Jak widać oferta skupów nieruchomości dopasowana jest do oczekiwań rynku i skierowana jest głównie do tych osób, którym zależy na czasie i uniknięciu skomplikowanego procesu sprzedaży. Jeśli posiadasz taki lokal, skontaktuj się z naszym skupem nieruchomości wypełniając formularz z prośbą o wycenę, który dostępny jest na stronie internetowej.  

Gdzie szukać ofert domów na sprzedaż?

Rynek nieruchomości jest obecnie nasycony dużą ilością ofert mieszkań i domów na sprzedaż. Podobno od przybytku głowa nie boli, ale…zbyt duży wybór

Reset password

Wpisz swój adres e-mail, a wyślemy Ci link do zmiany hasła.

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Zarejestruj się, używając emaila

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Klikając przycisk «ZAPISZ SIĘ» zgadzasz się na Warunki korzystania i Polityka prywatności
Powered by Estatik