Kiedy warto oddać dom czy mieszkanie do firmy skupującej nieruchomości?

Blog nieruchomości

Kiedy warto oddać dom agencji nieruchomościowej

Sprzedaż nieruchomości to zazwyczaj długotrwały proces. Sprzedający, chcąc otrzymać jak najlepszą cenę, musi się liczyć  z bardzo długim okresem poszukiwania chętnego, który będzie gotów zapłacić wyznaczoną stawkę. Taka sprzedaż jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którym nie spieszy się ze sprzedażą i mogą pozwolić sobie na czekanie. Jeżeli szybko potrzebujemy pieniędzy, to najlepszą propozycją będzie oddanie domu albo mieszkania do firmy zajmującej się skupem nieruchomości.

Jak działa skup nieruchomości i jakie są jego największe zalety?

Nasza firma zajmuje się skupywaniem nieruchomości za gotówkę. Usługa ta polega na natychmiastowym odkupieniu od dotychczasowego właściciela problematycznej nieruchomości za gotówkę. Odkupujemy domy i mieszkania nawet jeżeli są one zadłużone, wymagają poczynienia dalszych inwestycji albo mają skomplikowany stan prawny. Skupujemy różne rodzaje nieruchomości: domy w dowolnym stanie, mieszkania, działki budowlane, a także lokale użytkowe. Cała transakcja przebiega szybko i bezproblemowo, dzięki czemu nasi klienci szybko dostają do ręki gotówkę, która jest im potrzebna. Płatność jest realizowana niemalże natychmiastowo – przelewem na konto albo wypłacana gotówką. Cena skupu nieruchomości jest zawsze trochę niższa od tej, którą można uzyskać, oferując nieruchomość na sprzedaż bez pośredników, jednak wielką zaletą tego rozwiązania jest błyskawiczna wypłata pieniędzy. Szacuje się, że wartość skupywanych domów i mieszkań oscyluje na granicy 80-90% kwoty właściwej. Kolejnym atutem takiego sposobu sprzedaży jest fakt, że nie musimy przejmować się kontaktem z klientami, który zajmuje zawsze sporo czasu. Z naszych barków zdejmowany jest również obowiązek samodzielnego umieszczania ofert sprzedaży w serwisach internetowych oraz gazetach, odpisywania na maile oraz odbierania telefonów. W ten sposób zyskujemy mnóstwo czasu, a także nie musimy przejmować się licznymi niedogodnościami związanymi z problematyką sprzedaży nieruchomości z drugiej ręki. 

Kiedy warto zdecydować się na skup nieruchomości?

Skup nieruchomości jest doskonałą propozycją dla wszystkich osób, które potrzebują gotówki od ręki. To dobre wyjście także dla tych, którzy muszą wyjechać za granicę i nie mogą osobiście zająć się sprzedażą mieszkania lub domu w naszym kraju. Skup nieruchomości może być również optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli mało atrakcyjnych domów, które są np. w złym stanie albo znajdują się w nieciekawej lokalizacji. W takim wypadku sprzedaż na własną rękę może zająć bardzo dużo czasu, a oddanie nieruchomości do skupu pozwoli uwolnić z takiej inwestycji środki finansowe, które można przeznaczyć na zakup lepszego lokalu. Jeżeli nasz dom obciążony jest hipoteką albo jego stan prawny jest nieuregulowany, to sprzedaż również będzie skomplikowanym i długotrwałym procesem. Najlepszym wyjściem może być wtedy oddanie jej do skupu. Skup nieruchomości umożliwia właścicielom domów i mieszkań szybkie, łatwe oraz skuteczne pozbycie się problemu!

Co oferuje skup nieruchomości?

Skupy nieruchomości cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są to firmy, dzięki którym można bardzo szybko i w dobrej cenie sprzedać

Gdzie szukać ofert domów na sprzedaż?

Rynek nieruchomości jest obecnie nasycony dużą ilością ofert mieszkań i domów na sprzedaż. Podobno od przybytku głowa nie boli, ale…zbyt duży wybór

Reset password

Wpisz swój adres e-mail, a wyślemy Ci link do zmiany hasła.

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Zarejestruj się, używając emaila

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Klikając przycisk «ZAPISZ SIĘ» zgadzasz się na Warunki korzystania i Polityka prywatności
Powered by Estatik