Czy warto sprzedać nieruchomość do remontu?

Blog nieruchomości

Czy warto sprzedać nieruchomość do remontu?

Sprzedanie nieruchomości wymagającej generalnego remontu może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Większość potencjalnych nabywców preferuje bowiem mieszkania przynajmniej w najniższym standardzie, niewymagające generalnych prac, a zaledwie odświeżenia, wymalowania i wymiany mebli. Czy warto więc decydować się na remont jeśli chcemy sprzedać naszą nieruchomość, czy lepiej pozostawić mieszkanie w aktualnym stanie?

Kiedy warto sprzedać nieruchomość wymagającą remontu?

Zbycie nieruchomości to zazwyczaj czasochłonny proces, który wymaga dużego zaangażowania. Może on potrwać tym dłużej, im w gorszym stanie jest mieszkanie, trudno będzie bowiem znaleźć nabywcę, który zapłaci za nie oczekiwaną przez nas sumę pieniędzy. Jeśli jednak bardzo zależy nam na czasie istnieje rozsądne wyjście z tej sytuacji, gdyż na rynku istnieją firmy – takie jak nasza – zajmujące się skupem nieruchomości za gotówkę. Dotyczy to także mieszkań zadłużonych lub mających skomplikowaną sytuację prawną oraz wspominanych wcześniej lokali wymagających gruntownego remontu. Ich właściciele mogą liczyć nie tylko na znaczącą oszczędność czasu gdyż taka transakcja trwa zdecydowanie krócej, ale także na uzyskanie za nieruchomość pełnej kwoty w gotówce.

Dlaczego nie zawsze warto remontować mieszkanie przed sprzedażą?

Niewątpliwym powodem o którym wspomniano już wcześniej jest czas. Remont może bowiem opóźnić zbycie nieruchomości o kilka miesięcy, na co nie w każdej sytuacji życiowej możemy sobie pozwolić. Właściciele nie zawsze dysponują też środkami finansowymi, które pozwalałyby na gruntowną renowację mieszkania, co w przypadku bardzo niskiego standardu wiąże się z ogromnymi kosztami. Jest to szczególnie problematyczne w przypadku dużych mieszkań, te bowiem będą wymagać zarówno dłuższych prac remontowych, jak i większych inwestycji. Należy także pamiętać o tym, że decyzje podejmowane w kontekście remontu, nie zawsze trafią w gust kupującego, tym samym sprzedaż po remoncie wcale nie będzie szybsza.

Istnieje kilka sytuacji w przypadku których sprzedaż nieruchomości do remontu firmie zajmującej się skupem jest bardzo uzasadnione. Dzięki temu możemy liczyć przede wszystkim na zaoszczędzenie cennego czasu oraz dodatkowych środków, które w przeciwnej sytuacji musielibyśmy przeznaczyć na renowację.  

Co oferuje skup nieruchomości?

Skupy nieruchomości cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są to firmy, dzięki którym można bardzo szybko i w dobrej cenie sprzedać

Reset password

Wpisz swój adres e-mail, a wyślemy Ci link do zmiany hasła.

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Zarejestruj się, używając emaila

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Klikając przycisk «ZAPISZ SIĘ» zgadzasz się na Warunki korzystania i Polityka prywatności
Powered by Estatik