Czy można sprzedać zadłużoną nieruchomość?

Blog nieruchomości

Czy można sprzedać zadłużoną nieruchomość?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wielu Polaków polega na kredytach i pożyczkach. Są one czasami kołem ratunkowym, ale w wielu przypadkach kończą się problemem ze spłatą zadłużenia. Moment, w którym komornik zajmuje Twoje mieszkanie, wiąże się z traumatycznym przeżyciem, ale przede wszystkim z problemami natury prawnej, np. z przekazaniem praw własności do lokalu. Przeczytaj dalej, czy jest możliwa sprzedaż zadłużonej nieruchomości.

Postępowanie komornika przy zajmowaniu nieruchomości

Jeśli nie spłacasz zadłużenia, wierzyciel może dochodzić swoich racji za pośrednictwem sądu. Jeżeli uzyska prawomocny tytuł wykonawczy, sprawą zajmie się komornik. Chociaż na początku ma on ściągnąć dług, zaczynając od mniej wartościowych rzeczy, jest duże prawdopodobieństwo, że zainteresuje się nieruchomością. Według przepisów komornik wysyła oficjalne wezwanie do zapłaty długu, dając zadłużonemu na spłatę dwa tygodnie. Następnie wysyła wniosek z prośbą o dokonanie wpisu o wszczęciu egzekucji w księdze wieczystej nieruchomości. Jeśli otrzymasz wezwanie lub zostanie zamieszczony wpis – nieruchomość zostaje zajęta przez komornika. To jest właśnie ostatni moment, w którym musisz zacząć działać.

Jak sprzedać zadłużoną nieruchomość?

Masz dwa tygodnie na sprzedaż mieszkania od momentu otrzymania wezwania lub wpisu w księdze wieczystej. Jeśli nie zdecydujesz się na jego sprzedanie, dojdzie do licytacji. Licytacja jest kosztownym i wstydliwym przeżyciem. Chyba nie wyobrażasz sobie, jak do Twojego mieszkania wchodzą ludzie, aby oglądać je wraz z komornikiem i podejmować decyzję o zakupie? Nie wpadaj jednak w panikę – bardzo często pomocne okazują się firmy, które zajmują się skupem mieszkania za gotówkęDziałają szybko i profesjonalnie, a jeśli masz mało czasu, często są jedyną deską ratunku. Ostatecznie masz możliwość sprzedaży nieruchomości również po dogadaniu się z wierzycielem i komornikiem przed upływem terminu licytacji. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone są na spłatę długu, a reszta trafia do Twojej kieszeni. Kontakt z profesjonalną firmą umożliwi bezpieczną i szybką sprzedaż zadłużonej nieruchomości.

Co oferuje skup nieruchomości?

Skupy nieruchomości cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są to firmy, dzięki którym można bardzo szybko i w dobrej cenie sprzedać

Reset password

Wpisz swój adres e-mail, a wyślemy Ci link do zmiany hasła.

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Zarejestruj się, używając emaila

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Klikając przycisk «ZAPISZ SIĘ» zgadzasz się na Warunki korzystania i Polityka prywatności
Powered by Estatik