Co powinna oferować agencja nieruchomości?

Blog nieruchomości

Co powinna oferować agencja nieruchomości DGR?

Wiele osób, które chcą sprzedać lub kupić nieruchomość, wciąż uważa, że pomoc pośrednika podczas transakcji jest zbędną i wolą oszczędzić prowizję, którą musieliby mu zapłacić. To ogromny błąd! Doświadczony pośrednik może ustrzec strony transakcji przed zawarciem niekorzystnej umowy, a co za tym idzie – wydatkami o wiele większymi. Dlaczego warto skorzystać z pomocy dobrej agencji nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania

Przy sprzedaży mieszkania jego właściciele często nie potrafią poprawnie wycenić nieruchomości. Zazwyczaj bojąc się, że nie znajdą na nią chętnych, cenę niepotrzebnie zaniżają. Doświadczony pośrednik podpowie, jak kształtują się ceny nieruchomości o podobnych parametrach w danej okolicy i zadba o to, by jego klient był zadowolony z zysku. W gestii agenta jest też wyszukiwanie potencjalnych nabywców. Klient nie musi marnować czasu na wystawianie oferty na popularnych portalach internetowych – agent wszystko zrobi za niego. Po zaprezentowaniu mieszkania osobom zainteresowanym powinien też pomóc w negocjacjach, a następnie dopilnować wszystkich formalności. Niektóre agencje oferują również skup nieruchomości za gotówkę. To usługa dla tych, którym zależy na szybkiej sprzedaży nieruchomości (np. z powodu przeprowadzki za granicę).

Kupno mieszkania

Pomoc pośrednika jest nieoceniona zwłaszcza wtedy, gdy chcemy kupić mieszkanie. Przede wszystkim z ogromu ogłoszeń wybierze on dla nas te, które idealnie wpisują się w nasze oczekiwania. Umówi nas on na prezentację nieruchomości, pomoże w negocjacji ceny. Najważniejsze jednak jest to, że pośrednik ma obowiązek prawny zweryfikować dokumentację danej nieruchomości, w tym prawa własności. Unikniemy więc sytuacji, w której kupimy mieszkanie, a po zakupie okaże się, że miało ono jeszcze jednego właściciela, który rości sobie do niego prawa. Zadaniem pośrednika jest zagwarantowanie nam bezpieczeństwa transakcji. Nasza agencja oferuje swoim klientom również pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Co oferuje skup nieruchomości?

Skupy nieruchomości cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są to firmy, dzięki którym można bardzo szybko i w dobrej cenie sprzedać

Reset password

Wpisz swój adres e-mail, a wyślemy Ci link do zmiany hasła.

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Zarejestruj się, używając emaila

Zacznij korzystać ze swojego konta

zapisać swoje ulubione domy i nie tylko

Klikając przycisk «ZAPISZ SIĘ» zgadzasz się na Warunki korzystania i Polityka prywatności
Powered by Estatik